"Bleu Royal", diamanti blu shitet në ankand për 44 milionë dollarë

Nga A2 CNN
8 Nëntor 2023, 10:37 | Lifestyle

Diamanti i rrallë, ngjyrë blu, më i gjalli dhe i paprekuri në të gjithë botën, është shitur në një ankand të Christie’s për shumën e 43.8 milionë dollarëve, në Gjenevë të Zvicrës.

Diamanti i gjallë blu, njohur edhe si "Bleu Royal", është vendosur mbi një unazë dhe është më i rralli që është zbuluar ndonjëherë nëntokë.

Ai është 17.6 karat dhe mendohej se do të shitej mbi 50 milionë dollarë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni