Artileri e rëndë dhe sisteme antiajrore, fortesat e Kinës të ndërtuara në det

Nga A2 CNN
2 Nëntor 2022, 17:21 | Aktualitet

Kina e ka kaluar dekadën e fundit duke kthyer ishujt e Detit të Kinës Jugore në baza ushtarake shumë të zhvilluara.

Partia Komuniste i ka pajisur ishujt me artileri të rëndë, sisteme antiajrore, radarë, anije ushtarake dhe bunker që mund të strehojnë dhjetëra ushtarë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi