Bardhi në mbledhjen e Grupit të PD: Të gjendet zgjidhje, opozita duhet të dalë me kandidatë unikë!

Nga A2 CNN
6 Mars 2023, 13:36 | Politikë
Bardhi në mbledhjen e Grupit të PD: Të gjendet zgjidhje, opozita

Gazment Bardhi, në fjalën e tij në mbledhjen e Grupit Parlamentar të PD-së, u shpreh se duhet gjetur një zgjidhje për situatën ku ndodhet sot opozita shqiptare, që sipas tij duhet të dalë me kandidatë unikë në zgjedhjet e 14 majit.

“Secili prej nesh ka bërë betejë për ta bërë Partinë Demokratike fituese, alternativë qeverisëse. Gjatë kësaj kohe, ka nevojë vetëm për maturi.

Gjuha e urrejtjes nuk mund të ketë vend tek ne. Jemi 70 ditë larg nga zgjedhjet. Fokusi ynë duhet të jenë vetëm zgjedhjet e 14 majit.

Ne duhet të bëjmë çdo gjë që kemi në dorë, të ofrojmë çdo gjë, që të gjendet zgjidhje dhe PD-ja e opozita të dalë me kandidatë të përbashkët.”, u shpreh në fjalën e tij gjatë mbledhjes së Grupit Parlamentar të PD-së, Gazment Bardhi.

https://a2news.com/2023/03/06/alibeaj-mbledh-grupin-parlamentar-jep-porosite-e-para-dhe-hap-dyert-per-bashkepunim/
https://a2news.com/2023/03/06/xhelal-mziu-iku-pa-nisur-mbledhja-e-alibeajt-me-grupin-parlamentar-te-pd-zbulohen-deputetet-e-pranishem/

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024