Sondazh: Si e vlerësoni terapinë në çift?
  • E kam provuar, e dobishme 25%
  • E padobishme 0%
  • S' e di,nuk e kam provuar 75%

Gjendet i pajetë brenda automjetit një 28-vjeçar në Prishtinë

Nga A2 CNN
28 Korrik 2023, 10:22 | Kosova
Gjendet i pajetë brenda automjetit një 28-vjeçar në

Policia e Kosovës ka bërë të ditur se një 28-vjeçar është gjetur i vdekur në një veturë në rrugën “Sokol Sopi” në Prishtinë.

Policia njofton se ka qenë një telefonatë e qytetarëve, që ka sinjalizuar trupin e pajetë brenda një mjeti dhe menjëherë ka shkuar në vendin e ngjarjes dhe ka nisur një hetim lidhur me këtë rast.

Paraprakisht, dyshohet se kemi të bëjmë me një vetëvrasje, megjithatë trupi është dërguar në morgun e kryeqytetit për kryerjen e autopsisë do të zbardhë shkakun kryesor të vdekjes.

"Policia menjëherë ka dalë në vendin e ngjarjes, si dhe ekipi i mjekëve emergjent të cilët kanë konstatuar vdekjen e viktimës, mashkull, rreth 28 vjeç. Përkundër që mbështetur në informacionet e para, dyshimet e ngritura sugjerojnë se bëhet fjalë për vetëvrasje, policia me kujdes të shtuar po vijon ndërmarrjen e të gjitha veprimeve hetimore dhe të ekzaminimit, me qëllim sqarimin e plotë të rrethanave të ngjarjes”.

Zëdhënësja e Policisë për Rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani