Kandidati socialist i Vorës shpall fitoren: Kam diferencë të madhe me rivalin

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 20:04 | Politikë
Kandidati socialist i Vorës shpall fitoren: Kam diferencë të

Kandidati socialist për Bashkinë e Vorës, Blerim Shera është i pari që ka shpallur fitoren në zgjedhjen lokale të 14 majit, kjo pasi në këto zonë është kryer dhe votim elektronik.

Shera deklaroi disa minuta pas mbylljes së procesit se ka votuar me diferencë shumë të madhe me kandidatin rival në këtë garë.

Pavarësisht shifrave që disponon, Shera shprehet se do të presë njoftimin zyrtar të KQZ.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024