Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 75%
  • Ndikimi i shoqërisë 13%

Mancini sulmon Presidentin e Federatës Italiane: Nuk më donte më në stol

Nga A2 CNN
15 Gusht 2023, 08:41 | Futboll
Mancini sulmon Presidentin e Federatës Italiane: Nuk më donte më

Roberto Mancini, i cili para dy ditësh dha dorëheqjen nga kombëtarja italiane e futbollit, në një intervistë për mediat italiane shpjegoi arsyet e vendimit të papritur të tij.

“U mundova të flas me Gravinën (Presidentin e FIGC), i thashë që kisha nevojë për qetësi, nuk ma garantoi këtë qetësi dhe kështu që u dorëhoqa. Kurrë nuk është parë një President Federate që i ndryshon stafin trajnerit të tij. Kishte një vit që donte t’i bënte ndryshimet. I thashë se nuk mund ta bënte këtë gjë, por luajti me faktin që disa prej tyre ishte në fund të kontratës. Kishte shumë kohë që mendonte ndryshe nga unë dhe erdhi një pikë që duhet të më hiqte edhe mua”, deklaroi Mancini.

Trajneri theksoi edhe se mund të largohej kur Italia nuk arriti të kualifikohej për në Botëror, por ishte vetë Federata ajo që i kërkoi të qëndronte.

https://a2news.com/2023/08/14/beteje-gladiatoresh-per-stolin-e-italise-dy-konkurente-per-te-pasuar-mancini-n/

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli