Mesazhi i Imzot Dodajt në prag të Krishtlindjes: Rinia të rizbulojë të ardhmen në Shqipëri

Nga A2 CNN
23 Dhjetor 2022, 22:39 | Aktualitet
Mesazhi i Imzot Dodajt në prag të Krishtlindjes: Rinia të

Në prag të festës së Krishtlindjes, arqipeshkvi Metropolit i Tiranë-Durrës Imzot Arjan Dodaj, uron të gjithë besimtarët e krishterë. Ai theksoi se rinia shqiptare duhet të rizbulojë të ardhmen në vendin tonë.

“Në këtë ditë të bekuar ritingëllon me thjeshtësi, butësi dhe forcë fjala e engjëjt: Lavdi hyjit në lartësitë qiellore e paqe njerëzve vullnetmirë mbi tokë. Unitet dhe vlera për familjen tonë shqiptare që mblidhet në këto festa. Rinia shqiptare të rizbulojë të ardhmen e vetë në tokën e vetë sepse e ardhmja na përket ne.

Të varfrit kurrë të mos dorëzohen përballë pikëllimit që ndonjëherë ballafaqohet me jetën e tyre. Fëmija hyjnor ka një mesazh paqe në pasojat që po mbjell lufta, aty ku është krisma e armëve, akoma më shumë e qara e këtij fëmijëve na thërret për reflektim”, u shpreh Imzot Arjan Dodaj.

https://www.youtube.com/watch?v=9TeJeav7Gn4

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani