Meta: Vepra e Azem Hajdarit frymëzon në çdo kohë!

Nga A2 CNN
12 Shtator 2020, 13:41 | Aktualitet
Meta: Vepra e Azem Hajdarit frymëzon në çdo kohë!

Presidenti Ilir Meta ka përkujtuar Azem Hajdarin në këtë përvjetor të vrasjes së tij më 14 shtator 1998.

“Nderimi më i madh për Liderin e Lëvizjes Studentore që përmbysi regjimin më totalitar të kontinentit dhe për mijëra shqiptarë të sakrifikuar në emër të lirisë dhe demokracisë është të realizojmë ëndrrën për një Shqipëri plotësisht europiane. "Shqipëria si gjithë Europa" edhe më aktuale pas 30 vitesh! O tani o kurrë!”, shkruan Presidenti në Facebook.

A2 CNN Livestream

Dita jonë 2024