Sondazh: A duhet prindërit të publikojnë fotot e fëmijëve në rrjetet sociale?
  • Po 14%
  • Jo 86%

“Motra e Shqipërisë, vëllai i Italisë”, pas 4 ditësh në Shqipëri, Rama përcjellë Giorgia Meloni-n

Nga A2 CNN
17 Gusht 2023, 19:31 | Politikë
“Motra e Shqipërisë, vëllai i Italisë”, pas 4

Pas 4 ditësh në Shqipëri, kryeministrja italiane, Giorgia Meloni ka përfunduar qëndrimin e saj në jug të vendit, me ftesë të kryeministrit Edi Rama.

Ka qenë ky i fundit, i cili ka publikuar foto teksa shihen duke përshëndetur me dorë, e ku shkruan “Motra e Shqipërisë, vëllai i Italisë. Faleminderit Giorgia, ishte një nder”.

Para se të largohej, Rama së bashku me kryeministren e Italisë Giorgia Meloni kanë konsumuar një kafe në një nga lokalet e qendrës historike të qytetit të Vlorës. Meloni ka qenë e shoqëruar nga familjarët e saj. Ata kanë qëndruar më shumë se 90 minuta së bashku, ku kanë qenë dhe disa prej qytetarëve italianë.

Kjo vizitë erdhi me ftesë të kreut të qeverisë, e ndërsa nuk dihet se për çfarë është biseduar. Flitet që ka qenë një ftesë për të vizituar jugun e vendit për pushime, por mediat italiane kanë hedhur teza të ndryshme mbi qëllimin e këtij takimi.

https://a2news.com/2023/08/17/kater-ditet-e-melonit-ne-vlore-darke-me-blair-dhe-zhytje-ne-dhermi-la-stampa-zbardh-detaje/
https://a2news.com/2023/08/14/vlora-e-rrethuar-nga-toka-dhe-deti-giorgia-meloni-nis-viziten-ne-shqiperi/

A2 Business