Pamjet e tmerrshme nga përmbytjet e rrëshqitjet e tokës në Itali, gjenden trupat e pajetë të 7 personave

Nga A2 CNN
28 Nëntor 2022, 09:12 | Fotolajme

Moti i keq pushtoi ishullin Ischia, afër Napolit, gjatë fundjavës, duke shkaktuar përmbytje të mëdha, e rrëshqitje masive të tokës. Emergjencat civile kanë gjetur trupat e pajetë të 7 personave, ndërsa kërkimet vazhdojnë edhe për 5 persona të tjerë të shpallur të zhdukur. Mes viktimave janë konfirmuar 3 fëmijë, një prej tyre i porsalindur. Autoritetet lokale shpallën gjendjen e jashtëzakonshme, ndërsa 2 milionë euro janë dhënë menjëherë për t’u ardhur në ndihmë banorëve të prekur.

https://a2news.com/2022/11/26/permbytje-dhe-rreshqitje-dherash-te-pakten-8-viktima-ne-itali-12-te-zhdukur/?foto=2
https://a2news.com/2022/11/27/viktima-dhe-te-zhdukur-ne-ischia-pasojat-e-permbytjeve-dhe-rreshqitjet-e-dheut-ne-ishullin-italian/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli