Pasi “futi në xhep” tre bashkitë e para, Rama nxjerr foton e "superskuadrës" brenda selisë së PS-së

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 23:47 | Politikë
Pasi “futi në xhep” tre bashkitë e para, Rama nxjerr foton

Kryeministri Edi Rama ka publikuar në rrjetin e tij social “Facebook” një foto të asaj se çfarë po ndodh brenda selisë së Partisë Socialiste në këto momente, teksa ende nuk ka nisur votimi manual i votave, në kuadër të zgjedhjeve lokale të 14 majit.

Në foton e publikuar nga Rama duken të rinj e të reja, të ndarë sipas zonave e qarqeve, me nga një laptop para tyre, ndërsa në krye qëndrojnë një numër i madh monitorësh, të cilat pasqyrojnë live gjithçka ndodh me rezultatin zgjedhor.

“LIVE Selia e PS - Superskuadra që organizon sondazhet, studion shifrat, analizon trendet e pjesëmarrjes, ndjek të dhënat e terrenit në kohë reale dhe projekton rezultatet me përafërsi mbresëlënëse në bazë algoritmesh shkencore *ndërsa të tjerët paralajmërojnë fitoret duke parë filxhanin e dëshirave të tyre, që pastaj kur dalin rezultatet vazhdojnë ta lexojnë nëpër ekrane me dëshpërimin e avazit bajat të regjimit që u grabit fitoren imagjinare me kthetrat e krimit”, shkruan Rama përbri fotos së publikuar.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli