Sondazh: Cilin stil pëlqeni më shumë për dekorimet e fundvitit?
  • Tradicional 47%
  • Modern 24%
  • Pak nga të dyja 29%

Momenti kur ariu i murrmë sulmon egërsisht dy burra, plagë të rënda në kokë e krahë pas përleshjes

Nga A2 CNN
14 Nëntor 2023, 10:49 | Bota

Mediat e huaja kanë publikuar pamjet e momentit të tmerrshëm kur një ari i murrmë sulmon dy punëtorë gazi në Siberi, duke i lënë ata me plagë të rënda në kokë dhe krahë pasi u përleshën me bishën. Në video, tre qen shihen pranë ariut teksa patrullon kampin.


Një zë u thërret qenve të largohen. Ariu më pas hyn në kompleks, duke ndjekur një nga qentë rreth një automjeti në borën e madhe. Ndërsa një burrë lë një rimorkio, ariu del dhe sulmon. Një burrë u fut me forcë në dëborë nga ariu i tërbuar. Të tjerë përpiqen ta pengojnë kafshën me atë që duket të jetë një zjarrfikës. Ndërsa ariu zhduket me punëtorët, një shikues thërret: ‘Ku është ai?’.

Një tjetër përgjigjet: “E hëngri atje”. Dy burrat ishin në dhomën e duhanit të fabrikës së tyre kur panë një tufë qensh duke ndjekur diçka, thonë raportet. Njëri nga burrat me profesion mekanik, hapi derën për të përzënë arushin, por ai e sulmoi menjëherë. Pati panik pasi punëtorët përdorën zjarrfikës, flakë zjarri dhe një spraj gazi për të trembur kafshën.

Përfundimisht ai e liroi mekanikun, por menjëherë kapi me egërsi përgjegjësin e uzinës. Punëtorët thirrën një gjahtar lokal, i cili erdhi dhe qëlloi ariun rreth 20 minuta pas sulmeve. Dy burrave iu dha ndihma e parë në vendngjarje dhe u dërguan me helikopter në spital.

Debat - nga Alba Alishani