Escobar në Prishtinë, takon Kurtin

Nga Ideal Gola
14 Mars 2024, 15:49 | Aktualitet

Escobar në Prishtinë, takon Kurtin

I dërguari i Shteteve të Bashkuara për Ballkanin Perëndimor, Gabriel Escobar, ka mbërritur në ndërtesën e Qeverisë për takimin me kryeministrin Albin Kurti.

Fokus i këtij takimi pritet të jetë zbatimi i marrëveshjeve të arritura mes Prishtinës dhe Beogradit si dhe çështja e dinarit.

Takimi me Kurtin është i fundit në kudër të vizitës dyditore të Escobarit në Prishtinë, pasi paraprakisht është takuar me presidenten Vjosa Osmani, liderët e opozitës, përfaqësuesit e partive serbe, Komandantin e KFOR-it, Ozkan Utulash si dhe me përfaqësues të shoqërisë civile.

A2 CNN Livestream

Dita jonë