Shënohen tensionet e para zgjedhore, i përfshirë Lefter Maliqi dhe katër persona të tjerë

Nga A2 CNN
13 Maj 2023, 21:46 | Politikë

Në Rrugën “Naftëtari” në hyrje të qytetit të Kuçovës ka ndodhur një incident parazgjedhor. Dyshohet se kandidati i koalicionit “Bashkë Fitojmë”, Lefter Maliqi, i shoqëruar nga 4 persona të tjerë, kanë hyrë në një subjekt privat, tip bar kafe, dhe ka ofenduar disa të pranishëm aty.

Nuk ka patur konflikt fizik, por vetëm verbal. Në komisariat janë shoqëruar 4 personat e ofenduar për të dhënë dëshmi, ndërsa "agresorët" pritet të identifikohen shumë shpejt.

Në momentin që ka mbërritur Policia, kandidati dhe shoqëruesit nuk janë gjendur në vendngjarje.

https://a2news.com/2023/05/13/lefter-maliqi-publikon-videon-njerezit-e-ps-po-blejne-vota-ne-kucove/
https://a2news.com/2023/05/13/lefter-maliqi-nxjerr-njerezit-ne-rruge-bashke-per-te-ndaluar-cdo-perpjekje-per-blerje-votash/

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi