Shpallet rezultati në Kamzë, zgjidhet kryebashkiaku i ri

Nga A2 CNN
14 Maj 2023, 20:09 | Politikë

Është shpallur fituesi i zgjedhjeve të 14 majit në Bashkinë e Kamzës. Mësohet se, pas numërimit, fitues rezulton Rakip Suli, kandidat i Partisë Socialiste.

Rakip Suli triumfoi ndaj kandidatit të koalicionit të opozitës "Bashkë Fitojmë", Arjan Hoxha dhe atij të Partisë Demokratike, Bilbil Bajraktari.

Suli i Partisë Socialiste ka fituar thellë në Kamëz, me 60.65 për qind të votave, ndërkohë që kandidati i opozitës ka marrë vetëm 35.11 % të votave.

Sipas të dhënave rezulton se, në këtë bashki kanë votuar 41.88 për qind e qytetarëve nga 108.799 në total.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli