Heqja e "arrestit shtëpiak", Gjykata e Posaçme shqyrton në një seancë të vetme kërkesën e Berishës e Malltezit

Nga Armand Bajrami
8 Mars 2024, 09:00 | Kronikë

Gjykata e Posaçme shqyrton sot në një seancë të vetme kërkesën e ish-kryeministrit, Sali Berisha dhe dhëndrit të tij, Jamarbër Malltezi, për shfuqizim të masës së sigurisë "arrest në shtëpi".

Dy seancat e kaluara ndaj ish-kryeministrit kanë dështuar për shkak të mosnjoftimit, sipas ligjit, për seancën dhe për shkak të mosshprehjes së vullnetit për të qenë i pranishëm në proces apo jo.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli