“Kush bën pazare me Ramën e tregoi gjykata”, Basha: Nuk shqetësohem për fatin tim

Nga A2 CNN
12 Qershor 2024, 10:13 | Politikë

Pas vendimit të Gjykatës së Apelit për çështjen e vulës dhe logos, Lulzim Basha deklaroi nga selia e Kuvendit, se tashmë që opozita është çliruar nga ky ankth duhet të shikojë se ku e ka çuar kauzën e votës së lirë për shkak të kalkulimeve të vogla politike.

Basha deklaroi se nuk ka frikë për fatin e tij personal në politikë, teksa shtoi se kush bën pazare me Edi Ramën e tregoi një ditë më parë dhe vendimi i gjykatës.

“Nuk kam asnjë shqetësim për fatin tim personal në politikë. Unë bëj betejë për ato që besoj. Disa i kam fituar disa i kam humbur. Më çojnë përpara kauzat. Ajo që kërkoj te reforma zgjedhore nuk është për mua, por për qytetarët. Ka 4 muaj që ka pushuar komisioni për reformën zgjedhore për kalkulime të vogla brenda opozitës. Tani që janë çliruar nga ankthi i vulës t'i thërrasin mendjes dhe të shohin ku e kanë çuar kauzën e zgjedhjeve të lira. Distancim me Edi Ramën duhet ta bëjnë ata që bëjnë pazare. Kush bën pazare me të e tregon dhe vendimi i djeshëm i gjykatës”, tha Basha.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Loneta Progni