Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 6%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 11%

Milot Rashica shënon supergol me Besiktas

Nga Erald Kodhelaj
10 Janar 2024, 17:10 | Futboll

Milot Rashica shënon supergol me Besiktas

Milot Rashica është kthyer në protagonist me skuadrën e Beshiktashit në Turqi. Vetëm pak ditë pasi u emërua në stol trajneri Fernando Santos, futbollisti dardan ka shkëlqyer në fushë duke shpërblyer dhe besimin e teknikut portugez.

Rashica shënoi golin e pare në transfertën ndaj Rizespor, ndërsa 90 minutat u mbyllë me një fitore të pastër 4-0.

Që në minutën e katërt të sfidës, sulmuesi anësor goditi fort nga distance duke lënë në vend portierin vendas. Këtë sezon, ky ishte goli i tretë për Rashcën ndërsa ka dhuruar dhe 3 asist.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Bruna Çifligu