Sondazh: Sipas jush, brezi më i lumtur është:
  • X (1960-1980) 33%
  • Millenials (1981-1996) 56%
  • Z (1997-2011) 11%
  • Alpha (2012-2025) 0%

Sevilla i largohet zonës së rënies nga kategoria, fiton ndaj skuadrës së Balliut

Nga Erald Kodhelaj
6 Shkurt 2024, 10:40 | Futboll
Sevilla i largohet zonës së rënies nga kategoria, fiton ndaj

Sevilla fitoi ndeshjen e parë për vitin 2024 dhe këtë e realizoi në Madrid, në trasfertën me Vallecano-n.

Andaluzianët kaluan 2-1 përballë skuadrës së kuqeziut Ivan Balliu dhe i largohen përkohësisht zonës së rënies nga kategoria. Protagonisti i madh i mbrëmjes ishte En Nesiri, që i sapokthyer nga Kupa e Afrikës, realizoi dy golat e triumfit.

Të tre golat e ndeshjes u shënuan në pjesën e parë të lojës, me rrjetën e barazimit të përkohshëm nga Palazon, që nuk i shërbeu vendasve të evitonin humbjen. Sevilla mori tri pikë të arta dhe tashmë krijon një distancë të vogël sigurie nga Kadizi i vendit të tretë nga fundi.

A2 CNN Livestream

Debat - nga Alba Alishani