Erza që tërhoqi vëmendjen në finalen e Champions me flamurin shqiptar

Nga Dea Kozma
1 Maj 2024, 15:10 | Sporte të tjera

Erza që tërhoqi vëmendjen në finalen e Champions me flamurin

Një episod që tërhoqi vëmendjen gjatë gjysmëfinales së Champions, ndërmjet Bayern-it dhe Realit të Madridit, u kap nga regjia ndërkombëtare dhe u transmetua në të gjithë botën.

Një vajzë bukuroshe, mes tifozëve bavarezë, që mbante të lidhur në qafë  flamurin shqiptar. Pasi tërhoqi vëmendjen e të gjithëve, u zbulua edhe identiteti i vajzës.

Ajo quhet Ezra dhe është shqiptare nga Maqedonia e Veriut, e cila ka vazhduar studimet në Gjermani. Misioni u krye me sukses, flamuri kuqezi nuk mungon në asnjë event sportiv të rëndësishëm.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli