Sondazh: Ku do e kaloni natën e ndërrimit të viteve?
  • Famije 79%
  • Restorant/bare 8%
  • Jashtë vendit 13%

Sulm terrorist në Belgjikë, vret dy suedezë gjatë ndeshjes kualifikuese, ekzekutohet autori

Nga A2 CNN
17 Tetor 2023, 16:30 | Aktualitet

Një sulm terrorist tronditi Belgjikën mbrëmjen e së hënës, kur dy tifozë suedezë u vranë më armë zjarri teksa luhej ndeshja kualifikuese Belgjikë-Suedi. Agresori, i identifikuar si shtetas tunizian dhe mbështetës i ISIS, u ekzekutua nga policia pak orë pas ngjarjes.

Ditari A2 CNN