Sondazh: Cilat janë faktorët më të rëndësishëm për zhvillimin e një fëmije?
  • Edukimi shkollor 13%
  • Kujdesi familjar 83%
  • Ndikimi i shoqërisë 5%

Sulm rus në Pokrovsk, 5 të vdekur dhe 18 të plagosur

Nga A2 CNN
7 Gusht 2023, 21:19 | Bota

Të paktën pesë persona u vranë dhe 18 u plagosën nga një sulm rus në një ndërtesë banimi në Pokrovsk, Donetsk Oblast. Sipas presidencës ukrainase, forcat ruse kanë nisur dy sulme me raketa në qytetin e Pokrovsk, rajoni i Donetskut dhe kanë goditur një ndërtesë banimi.

Në një postim në Telegram, presidenti ukrainas Volodymyr Zelensky, ka shpërndarë një video të pasojave të sulmit.

“Fatkeqësisht, ka viktima. Ekipet e shpëtimit dhe të gjitha shërbimet e nevojshme janë në vendngjarje. Ne duhet të ndalojmë terrorin rus dhe Moska do të mbahet përgjegjëse për gjithçka që ka bërë në këtë luftë të tmerrshme", theksoi ai.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi