Zbulohen fotot e vitit nga National Geographic, mes tyre edhe dy në Kosovë

Nga A2 CNN
9 Dhjetor 2022, 10:10 | Aktualitet

Plot 132 fotografë nga 60 vende të botës, dorëzuan 2.238.899 fotografi për t’u bërë pjesë e numrit të veçantë të National Geographic për “Fotografinë e vitit”. Sipas Sadie Quarrier, zëvendësdrejtoresha e revistës, ishte shumë e vështirë të përzgjidhje fotografitë më unike që dokumentojnë ngjarje dhe pamje nga i gjithë globi. Në fotogalerinë e mësipërme renditen imazhet e vlerësuara si më të mirat nga juria e National Geographic.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli