Gjendet një trup i pajetë në një përrua në Mat

Publikuar më: 29/3/2023, ora 19:30
policia naten 0 1024x538 1

Gjendet një trup i pajetë në një përrua në Mat

Publikuar më: 29/3/2023, ora 19:30

Një trup i pajetë është gjetur nga kalimtarët pranë një përroi në zonën e Matit të cilët kanë njoftuar menjëherë policinë.

Sipas të dhënave paraprake, mësohet se viktima është shtetasi A.M., 36 vjeç, ndërkohë që trupi i tij u gjet pranë fshatit German.

Ky shtetas ishte shpallur në kërkim për largim nga banesa, pasi me datë 28.03.2023, është paraqitur në Komisariatin e Policisë Mat shtetasi A.M, dhe ka deklaruar se ishte  larguar nga banesa vëllai i tij, shtetasi A.M., i cili kohët e fundit kishte shfaqur probleme të shëndetit mendor.

Grupi hetimor ndodhet në vendngjarje dhe po punohet për zbardhjen e plotë të rrethanave të ngjarjes.