Sondazh: Çfarë ju pengon për t'u ushqyer shëndetshëm?
  • Çmimet e larta 93%
  • Mungesa e kohës 0%
  • Mungesë motivimi 7%
  • Lodhja fizike 0%

LIVE | Gjithçka rreth Samitit Ukrainë-Europa Juglindore

Çfarë do të gjeni në brendësi

16 Postime
1 MUAJ ME PARE

Luftë e re në prag? Transnistria i kërkon Putinit ndihmën ruse kundër Moldavisë

Nga A2 CNN

Rebelët pro-rusë në rajonin separatist të Transnistrias në Moldavi i kanë kërkuar këtë të mërkur&eu...

1 MUAJ ME PARE

Çfarë fiton Shqipëria nga përkrahja e Ukrainës? Rama: Po e bëjmë për veten tonë, lufta na kërcënon të gjithëve

Nga A2 CNN

Pavarësisht se e konsideroi Bashkimin Europian, një lloj “ferri”, Rama theksoi se Shqipërisë nuk i leverdis që ta shohë këtë organizëm të shpërbëhet.

1 MUAJ ME PARE

Zelensky: Falënderoj Edi Ramën dhe Shqipërinë për mbështetjen që na kanë dhënë!

Nga A2 CNN

Presidenti i Ukrainës, Volodymir Zelensky, në një deklaratë të përbashkët me kryeministrin Edi Rama, ka falënderua...

1 MUAJ ME PARE

“I dimë kapacitetet tona,” Rama: Ukraina ka nevojë për mbështetjen e më të pasurve mes nesh

Nga A2 CNN

Në një konferencë të përbashkët për mediat nga Tirana, kryeministri Edi Rama i ka rikonfirmuar presidentit të Ukrainës mbështetjen dhe përkrahjen e Shqipërisë në luftën kundër agresorit rus. Por, teksa e pranonte se kapacitet e Shqipërisë mund të jenë të vogla, kreu i qeverisë theksoi se duhet edhe “mbështetja e më të mëdhenjve dhe më të pasurve.”

1 MUAJ ME PARE

Përfundon samiti për Ukrainën, liderët foto familjare me Zelenskin

Nga A2 CNN

Ka përfunduar Samiti Ukrainë-Evropa Juglindore i mbajtur në Pallatin e Kongreseve në Tiranë. Në mbyllje të takimit, lid...

1 MUAJ ME PARE

Zelensky nga Tirana: Duam të prodhojmë municione me vendet e Ballkanit

Nga A2 CNN

500 kompani në fushën e mbrojtjes në Ukrainë nuk mjaftojnë për të fituar mbi Putinin. Kështu u shpreh presidenti Volodimir Zelensky në samitin që po mbahet në Tiranë për Ukrainën dhe Ballkanin Perëndimor, teksa propozoi prodhimin e municioneve me vendet e Ballkanit.

1 MUAJ ME PARE

Rama: Nuk duhet ta lëmë Rusinë që të fitojë

Nga A2 CNN

Kryeministri Edi Rama, në fjalën hapëse të samitit për Ukrainën në Tiranë, deklaroi se humbja në luftën përballë Rusisë nuk duhet të lejohet nga Perëndimi që të ndodhë.

1 MUAJ ME PARE

Vuçiç takon Ramën dhe Zelenskyn, mediat serbe: Do të kërkojë heqjen e sanksioneve ndaj Rusisë

Nga A2 CNN

Mediat në Beograd kanë zbuluar se në Samitin e Tiranës për Ukrainën, Serbia do të jetë i vetmi shtet që do të...

1 MUAJ ME PARE

A do t’i kërkojë Zelenskit njohjen e Kosovës? Osmani: Ai moment do të vijë bashkë me fitoren e Ukrainës

Nga A2 CNN

Kosova do të mbështesë Ukrainën siç ka bërë që nga dita e parë e luftës. Kështu u shpreh presiden...

1 MUAJ ME PARE

“Prodhim i përbashkët i armëve Shqipëri-Ukrainë”, Zelensky zbardh bisedën me Ramën

Nga A2 CNN

Prodhim i përbashkët i armëve mes Shqipërisë dhe Ukrainës është diskutuar gjatë takimit të kryeministrit Edi Rama me presidentin ukrainas Volodomir Zelensky. Përmes një statusi në rrjetet sociale Zelensky ka zbardhur bisedën me kreun e qeverisë shqiptare dhe shpreh mirënjohjen ndaj vendit tonë për qëndrimin ndaj Ukrainës.

1 MUAJ ME PARE

Rama dhe Zelensky firmosin traktatin e miqësisë e bashkëpunimit dypalësh

Nga A2 CNN

Ceremonia e firmosjes së traktatit erdhi pas takimit kokë më kokë të kreut të qeverisë me presidentin ukrainas në Kryeministri. Para nënshkrimit të traktatit, Volodymyr Zelensky i akordoi Edi Ramës urdhrin “Princi Jaroslav i Urti”.

1 MUAJ ME PARE

Presidenti ukrainas, Zelensky mbërrin në Kryeministri, e pret Rama

Nga A2 CNN

Pak para mbërritjes në Kryeministri, Zelensky ka reaguar për vizitën e tij në Tiranë ku shprehej se do të takohej me kryeministrin Rama, të cilin e quan mik të palëkundur të Ukrainës.

1 MUAJ ME PARE

Zelensky: Do të takoj sot mikun e palëkundur të Ukrainës, Edi Ramën

Nga A2 CNN

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky, para se të nisë takimet në vendin tonë, postoi në rrjetet sociale se për &cc...

1 MUAJ ME PARE

“Të shtohet presioni i ndërkombëtarëve ndaj Rusisë”, Kuleba kërkon nga Tirana përshpejtimin e anëtarësimit në NATO

Nga A2 CNN

Ishte kjo kërkesa e ministrit të jashtëm ukrainas Dmitry Kuleba nga Tirana gjatë konferencës për shtyp me homologun shqiptar Igli Hasani. Ai njoftoi ministrin shqiptar për situatën në Ukrainë dhe diskutoi përgatitjet për samitin e NATO-s në Uashington, ku siç theksoi Kuleba presin që të çojnë përpara anëtarësimin e Ukrainës në aleancën euroatlantike.

1 MUAJ ME PARE

Samiti për Ukrainën, Zelensky “blindon” Tiranën, policia me plan masash

Nga A2 CNN

Zhvillohet sot në vendin tonë samiti për Ukrainën, ku për here të parë Tiranën e viziton presidenti Volodimir Zelenski. Lideri ukrainas zbriti mbrëmjen e djeshme në Rinas, ku u prit nga ministri i Jashtëm, Hasani.

1 MUAJ ME PARE

Zelensky zbret në Rinas, Tirana nën masa të rrepta sigurie

Nga A2 CNN

Presidenti Zelensky ka nisur vizitën në Tiranë, ku do të marrë pjesë në samitin për Ukrainën, Lideri ukrainas është pritur në Rinas nga ministri i Jashtëm, Hasani, i cili e cilëson këtë vizitë si një pikë kyçe, e cila rikonfirmon solidaritin me Ukrainën përballë agresionit rus.

A2 CNN Livestream

Ditari nga Denisa Pasholli