Numërohen votat e dy kutive të para në Bashkinë e Fierit

Nga A2 CNN
15 Maj 2023, 01:43 | Politikë
Numërohen votat e dy kutive të para në Bashkinë e Fierit

Kanë nisur numërimi pas mesnate edhe në Bashkinë e Fierit. Deri në orën 01:40 janë numëruar votat e dy kutive të votimit nga të cilat Armando Subashi nga Partia Socialiste ka marrë 222 vota.

Kandidati Evdar Kodheli i koalicioni Bashkë Fitojmë ka marrë 116 vota dhe Eriselda Zotaj Çelaj e PD ka marrë 65 vota.

Procesi pritet të vazhdoj gjatë gjithë natës.

Këtu mund të ndiqni rezultatet në kohë reale në të gjitha bashkitë.

Do të informohesh i pari?
Shkarko aplikacionin tonë:
Android ~ iOS

A2 CNN Livestream

Ditari nga Erion Dushi