Sondazh: Të bëhesh i pasur në Shqipëri është:
  • E lehtë 9%
  • E vështirë 64%
  • E pamundur 27%

Arsenali, fitore të “çmendur në frymën e fundit” ndaj modestëve të Luton

Nga A2 CNN
5 Dhjetor 2023, 23:28 | Futboll

Arsenali, fitore të “çmendur në frymën e

Në letër ishte një ndeshje e lehtë, por në fushën e lojës nuk ka rezultuar aspak kështu sfida e kësaj të martë e vlefshme për Premier League ndaj Lutonit në transfertë për Arsenalin.

Topçinjtë arritën të marrin pikët e plota vetëm në minutën e 97 teksa Rice e vulosi rezultatin në 3-4.

Pjesa e parë u mbyll 1-2 për Arsenalin, ndërsa vendasit nuk u dorëzuan në të dytën dhe morën avantazhin me anë të dy golave të shpejtë, por Havertz e çoi rezultatin në 3-3 në mesin e pjesës së dytë. Ndërkohë, goli i fitores u realizua me kokë në minutën e shtatë të shtesës me anë të Declan Rice.

Me këtë fitore, Arsenali shkëputet në krye të renditjes me 36 pikë, 5 më shumë se Liverpooli i vendit të dytë.

A2 CNN Livestream

Dita jonë